O projekcie

Drodzy mieszkańcy i miłośnicy Leśnicy, zapraszamy Was do współtworzenia Leśnickiego Archiwum Społecznego. Jeżeli macie stare zdjęcia, albumy rodzinne, pudełka z fotografiami z uroczystości rodzinnych, spotkań, wycieczek z Leśnicą w tle, dajcie nam znać. Chcielibyśmy stworzyć archiwum cyfrowe, w którym opowiemy historię tego wyjątkowego osiedla poprzez historie jego mieszkańców.

Jeżeli macie w sowich domach „leśnickie fotografie” sprzed kilkunastu, kilkudziesięciu lat, skontaktujcie się z nami, chętnie spotkamy się, porozmawiamy, wybierzemy kilka do zeskanowania.

imprezy@zamek.wroclaw.pl

tel. 71 349 32 81 wew. 25

lub osobiście  w Centrum Kultury Zamek, pok. 301, codziennie od 8 do 16.

 

Projekt polegał na opracowaniu i udostępnieniu fotografii, dokumentów, pocztówek dotyczących przede wszystkim materialnego i niematerialnego dziedzictwa Leśnicy i okolicznych miejscowości gromadzonych w archiwum Centrum Kultury Zamek oraz materiałów z archiwów prywatnych, rodzinnych mieszkańców Leśnicy oraz zbiorów lokalnych kolekcjonerów. Archiwalia zostały zewidencjonowane, opisane oraz udostępnione w społecznym cyfrowym archiwum. Archiwum towarzyszy wystawa „Historia spojrzeń” w holu Centrum Kultury Zamek, która jest podsumowaniem projektu, a także prezentacją najciekawszych zbiorów.

Materiały dostępne na stronie archiwum udostępnione zostały na zasadach licencji: Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne 4.0 Międzynarodowe (CC BY-NC 4.0.).

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach programu Kultura cyfrowa.